неділя, 4 грудня 2016 р.

ЛІЧБА СОТНЯМИ. РОЗРЯД СОТЕНЬ. РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ.



ТЕМА. ЛІЧБА СОТНЯМИ. РОЗРЯД СОТЕНЬ. РОЗРЯДНІ ЧИСЛА.
ЧИТАННЯ І ЗАПИС ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ.
МЕТА. Вправляти уміння дітей у лічбі в межах 1000, у розкладанні
Трицифрового числа на розрядні доданки.
Формувати навички додавання і віднімання.
Повторення знань таблиці множення.
Виховувати працелюбність та охайність, любов до казок.
ОБЛАДНАННЯ. Презентація, нумераційна таблиця, картки, малюнк
                                               ХІД УРОКУ
І. ОРГМОМЕНТ
1. Психологічний настрій
- Ми любимо яскраве сонечко, воно нам посміхається. Посміхнімось і ми йому та один одному. Бо від вашого настрою буде залежати продукт вашої і моєї роботи.
2. Ігровий момент
Читання листа від Попелюшки ученицею.
ЛИСТ. Я знаю, що ви розумні, наполегливі і працьовиті. Я теж багато працюю і хочу потрапити на новорічний бал, але у мене стільки роботи, що я нічого не встигаю . Хочу, щоб ви мені допомогли. Я була б вам дуже вдячна. Хто Я? Відгадайте.
            Працювала я у хатці,
            Танцювала у палаці.
            Є така у мене звичка
             Десь губити черевички. Попелюшка ( СЛАЙД )
ІІ. УСНИЙ РАХУНОК
  • Хто пам'ятає, що наказала Попелюшці зробити мачуха, щоб поїхати на бал і постояти під вікнами?

  1. Посадити кущі троянд.
8 рядів по 8 кущів. 64
    2. Намолоти стільки мішків з квасолею, як число, що у 7 разів менше за 21
         21 : 7 = 3
    3. І намолоти кави на стільки тижнів, як число, що є третиною числа 27?
         27 : 3 = 9
    4. Розкласти квасолю за відповідями 8 та 9 в мішки.
        32 : 4 = 8              45 : 5= 9                 72 : 8 = 9
        2 * 4 = 8                36 : 4 = 9               24 : 3 = 8
        27 : 3 =9               54 : 6 = 9                40 : 5 = 8
                                                                     48 : 6 = 8
   5. Робота в підручнику с. 61, № 407

ІІІ. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
  1. 2  3  5………
  • Продовжити ряд сумою чисел двох попередніх.
  • 8  13  21  34  55  89.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ І ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
  1. Гра «Шифрувальник ». Робота в групах. ( СЛАЙД )
  • Розв'яжіть вирази і ви дізнаєтесь, хто допомагав Попелюшці виконувати мачухині завдання. Учні отримують картки із виразами.

400 + 1   о                    910 – 1  і                    800 + 40 і
589 + 1   т                    129 + 1  м                   100 + 6   з
700 – 1   и                     369 + 1 и                    170 – 1   а
230 – 30  к                   550 – 1  ш                     600 – 1  ц
                                                                          435 + 1  й

  1. Фізкультхвилинка                                         (  СЛАЙД )
  2. Робота з нумераційною таблицею в парах. ( СЛАЙД )
  3. Розв'язуванн задачі
  • Тепер подивимось, як ростуть троянди, які ми разом допомогли посадити Попелюшці.
  • На 8 кущах розквітло 48 червоних троянд, а на 3 кущах – 6 жовтих троянд. У скільки разів більше розквітло червоних троянд на одному кущі, чим жовтих?
  1. 48 : 8 = 6 К. – червоних троянд
  2. 3* 6 = 18 к. – жовтих троянд
  3. 18 : 6 = 3 р.
Відповідь: у 3 рази більше розквітло на одному кущі жовтих троянд, чим червоних.
V. ПІДСУМОК УРОКУ з елементами ейдетики
-   Уявіть собі, що ви художник – чарівник, виберіть фарбу і помандруємо класом: на дверях напишемо «м»,
             На дошці – «о»,
             На шафі «л», на вікні «о», на вікні «д», на парті «ц», на стелі «і».
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
      С. 62, № 412, 414.
VII. ОЦІНЮВАННЯ
  • картка сомо оцінювання
  • туфелька Попелюшки з балами.



Немає коментарів:

Дописати коментар